top of page

Korduma kippuvad küsimused 

Millist pilli saab GAMis õppida/mängida?

 

Oleme senini suutnud vastu tulla kõigile soovijatele instrumendi õppesoovi asjus. Meie koolis saab õppida näiteks klassikalisemaid erialasid (laul, kitarr, klaver, flööt, viiul, trummid) kui ka veidi huvitavamaid (orel, ukulele) ja kaasaegsemaid (DJ/muusikaproduktsioon). Õppepakette on meil igas vanuses huvilisele. Milline neist sulle kõige paremini sobib, vaata järgi meie muusikaõppe lehelt.

Millal saan oma bändi või instrumendiga lavale?  

 

Meie muusikakoolis on võimalus bändidel esineda vähemalt korra poolaasta jooksul.

Niisamuti korraldame korra poolaastas klaveri-, kitarri- ja laulukontserte ja pakume esinemisvõimalusi lavadel väljaspool meie kooli õppetegevust.

  

Kas jooksvalt saab vahetada eriala, paketti või õpetajat?

 

Jah, muudatused tuleb kooskõlastada erialaõpetaja ning tegevjuhiga.

Selleks on vajalik 1-kuune etteteatamine.

 

Kui pika etteteatamisega saab võtta koolist puhkuse või lõpetada leping?

 

Kui on plaanis võtta pikem õppepuhkus kui 1 kuu või leping lõpetada, on ette nähtud 1-kuu pikkune etteteatamise aeg. Avaldus tuleb vormistada kirjalikult.

 

Kas ma pean ostma endale/oma lapsele instrumendi?

 

Meie soovitus on omada isiklikku instrumenti. Õpilase arengu huvides on oma pill igal juhul parim lahendus. Alustavale pillimänguhuvilisele ei ole tingimata vaja osta uut instrumenti, vaid tasub uurida järelturgu, kus liigub sageli põnevaid (ja reeglina odavamaid) leide. Lisaks kehtivad mitmetes muusikapoodides GAMi õpilastele soodustused.

 

          — Klaveri eriala puhul tasub mõelda kompaktsusele: õige klahvitunnetusega digiklaverid ja süntesaatorid võtavad vähe ruumi ning harjutada on võimalik madala helinivoo juures või suisa kõrvaklappidega.

          — Trummi eriala puhul piisab harjutusmatist (practice pad), mille saab asetada igale pinnale ning ei tekita valju müra.

 

Esimest instrumendi-ostu aitavad soovi korral konsulteerida meie õpetajad.

Millised õppesoodustused kehtivad GAMis?

5% soodustust õppemaksult ootab neid, kes tasuvad ettemaksuna korraga terve poolaasta. 

E-õpe — on see võimalik?

Jah, e-õpe toimib ühe pilliõppe vormina üsna hästi. Kontakttunni mitte-toimumise korral on tegemist hea alternatiiviga. Tasub meeles pidada, et sellise õppe puhul tuleb arvesse võtta tähtsaid faktoreid nagu instrumendi ja korraliku internetiühenduse olemasolu, õpilase taset ja vanust.

  

Kas tunde saab läbi viia õpilase kodus?

 

Mõningal puhul on see võimalik, selleks on vajalik õpetaja nõusolek. Eelistaksime, et õppetegevus toimuks meie õpperuumides, kus on tundide läbiviimiseks loodud suurepärased tingimused.

 

Kas teie rendite instrumente?

 

Meil on koolis mõned pillid. Aitame Teid erandjuhtudel viia kokku õigete inimestega, kes instrumente

rendiks pakuvad.

 

Kui kaua/palju peaksin kodus harjutama?

 

Sellele küsimusele ühest vastust on anda raske. Meie soovitame reeglina õpilastel luua endale kindel harjutusrežiim, millest nad on võimelised kinni pidama (alustades 15 min/päev). Mõistagi ülempiiri harjutamisele seada ei saa. Pillimäng peab olema ennekõike tore tegevus!

 

Kui ma ei jõua tundi, kas ma saaksin selle järele teha?

 

Tundi mitteilmumise korral on vajalik etteteatamise aeg 24 tundi. Sellistel puhkudel on võimalik leppida kokku õpetajaga järeltunni aeg. Lühema etteteatamise puhul õpetajal kohustust tundi järele teha ei ole.

Ei leidnud siit küsimusele vastust?

Kirjuta meile!

bottom of page